Text Size
Turkije/ Türk

hoşgeldiniz

flag of turkey


Rab şükretmek Onur
Vaiz Sieberen Voordewind tarafından yayınlanan Radiomeditasi ve dua Antony Tulung tarafından tercüme

İsa Mesih'e Sevgili Kardeşlerim. Bunu vaaz yayını dinlemek için halen istekli olduklarını memnunum. Senin için bazı iyi haberlerim var yana.
Yaşayan Tanrı'nın Rab Majesteleri lütfeder! Evet, bir amaçla onun tarafından oluşturulmuştur. Sen yeryüzünde bir şey değil. Burada hayatınızı boşa değil. Bir köle gibi dönmeye aynı daire içinde uzun yıllar burada değiliz.

Tanrı yetenekleri kepandain veya yetenekleri yeri bir veya daha fazla bize yarattı. Bu bölümde Matta 25, İncil okuyabilirsiniz.

Bununla beraber gizlemek ya da yetenekleri gömmek için tavsiye etmiyoruz. Sen Allah'ın adını yüceltmek için yeteneklerini kullanabilirsiniz. Ve Tanrı bunun için sizi korusun istiyor. Evet, hatta o pozisyonlarınız yükseltmek istiyor.

İncil Mezmur 75 (yetmiş beş) paragraf 7 (yedi) ve 8 (sekiz) şöyle diyor: "7 değil, doğu ya da batı değil, çöl ve yüceltilmesi için gelen 8 Tatapi Tanrı kim direndahkanNya, bir yargıçtır... diğeri tinggikanNya üzerinde "

Sadece Allah yalnız siz yükseltebilir. Grace kardeşlerini refah, akraba sayesinde değil, erkekler değil, segalahnya memunkinkan yapar yaşayan Allah'tan bekliyoruz.

Biz Yusuf'un hayatı hakkında İncil okumak ne harika bir örnek. Genesis bölüm Joseph bir rüya olduğunu bize anlatan 37 (Otuz başlı). Anugerah genellikle bir rüya ile başlar. Tanrı Joseph Grace vermek istiyor. Ah, o evde kalmış ise, o şefleri olabilir. Köle - Onun ailesi, büyükbaş hayvan ve köle olarak kepalah olabilir. Ama Tanrı onun için daha iyi bir şey vardı. Anugerahi için, o bu vadi üzerinden geçmelidir.

Bir gün, Yusuf kardeşleri tarafından kuru iyi bir sıçrama oldu. Koşullar çok kötü ve umutsuz. Tüm Tanrı'nın Grace için kayıp görünüyordu umuyoruz. Onun için en kötü yer kuru bir iyi. Ama Tanrı bir amaç için Joseph planlamıştır. O kuyu çıktı sonra Tanrı Joseph Hediye vermek istiyor, yine de olması gerektiğini.

Tanrı onu satıp başka bir ülkeye alınan izin verdi. Joseph o Potiphar evinde anugerahi de, yabancı bir ülkeye gitmek zorunda kaldı. O yöneticisi oldu. Tüm bulduğu bu mu? Tanrı ona daha yok. Ama ilk önce o hapse koymak hiçbir sınavsız vadi boyunca geriye gitmek gerekir. Ama cezaevinde o bir hediye var. Bir yönetici ve cezaevinde danışman oldu. Ama Tanrı Joseph için daha iyi bir seseuatu vardır. Insanların Rabbine unutmuştu düşünmeye başladığım zaman. Allah hapisten Joseph aldı ve o oldu: Bir Alt Kral

Joseph yaşam için Tanrı'nın planıdır sadece bir kabile şefi, ancak Kral altında! Yusus dağların vadilerden geçerek yürümek zorunda kaldı. Ama onunla Rab Tanrı.

Demek ceriata hayatınıza ilgili mi? Yaşayan Tanrı sizin için bir planı vardır! O seninle olsun ve size bir hediye vermek istedim. Eğer hayatınızda hayal olabilir ama şimdi her şey kaybetmiş gibi görünüyor. Bir kez elde etmek istiyorum ama bir aksilik belirlenir vardır. Belki sizin hayalinizdeki tüm keder harap konum ya da büyük hayal bozuldu. Insanlar, sefalet, iftiralarına bir çukura atılmış - Sen Joseph dışlanan insanlar gibi olabilir. Kardeşim, Allah sizin tarafınızda olduğunu unutmayın! Her şey imkansız değildir kime Grace erkeklerin değil, yaşayan Tanrı'dan değil

Eğer birkaç şimdi sefalet içinde olabilir, yüz kadar büyük bir sorun, ancak, durum tanpan beklentilerini görünebilir. Tanrı ve lütuf vermek istiyor olabilir. Tanrı yaşam için bir planı vardır. Ve insanlar hakkında unutursanız: Tanrı sizi O, bilir ve unutmayın görür. Tanrı sizi unutmadık çünkü umut kesmeyin. Zaman Tanrı sizi korusun olacağını geldiği için sabırlı olun.
Tanrı sizi beklediğinizden daha fazla verildiğinde gün gelecektir. Yapmanız gereken tek şey İncil James 04:10 de diyor ki, "Rabbinin huzurunda Humble kendinizi ve sizi tesbih" dedi. Evet, Rab aşağılayıcı. Yani ne diyor yok. İncil okuma, İncil-inanan ve yapan İncil ne diyor. Değil erkekler değil, yaşamak Tanrı'dan hediye bekliyoruz. Eğer tüm derin bir vadi boyunca iyi gider: hala İsa Mesih, Yaşayan Tanrı'nın Oğlu bir öğrencisi olarak çalışan ve sizi tesbih olur. O zaman durum değişebilir.

Ve bu yüzden ben sizin için dua:
"Aman Tanrım Yüce ve Baba. İsa'nın Adı biz vermek, dua yüzden Biz şüphe yok. Terjunjung istiyor ve sizin tarafınızdan kutsanmış her dinleyicisiyle sana gelmek ama şeyler Sen mümkün olmadığını düşünüyorum. Ve bırakın ve şifa gücü Kulların dinlemiş ve İsa Mesih'in takipçisi olmak isteyen herkese, kamakmuran, nimet refah vermek .. Size Amin yaptığınız güzel şeyler için teşekkür ederim herkese .. "

(Vertaling van de radioboodschap: De promotie die God geeft)

BOEKEN:

 
LEES MEER OP: BOEKEN

AANBEVOLEN:


ZOEKEN/SEARCH:

COPYRIGHT:

© Sieberen Voordewind
Alles op deze website is auteursrechtelijk beschermd! Niets van deze website mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden door middel van druk, fotokopie, microfilm, of op welke wijze dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de auteur. All rights reserved. Exodus 20:15 / Jeremia 23:30 / Romeinen 2:21. DE AUTEURSWET IS VAN TOEPASSING OP ALLES WAT OP DEZE WEBSITE STAAT. Voor de link naar de wet klik op: AUTEURSWET